• Свеж
Capezio Деца/Мало Дете Течност CG17C Допрете Чевли
zoom_in

Capezio Деца/Мало Дете Течност CG17C Допрете Чевли

DEN 1188.00

Од стока
check Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Синтетички.Синтетички единствена.Флексибилни велур outsole со светлина texon одбор месо тело за флексибилност и поддршка.Оваа Течност од Capezio е голем почетник е за чевли.На чипка-up дизајн нуди обичај се вклопуваат и да има пена footbed за одржување на нив светлината на своите нозе.Гумени печ на единствена нуди не се лизга зафат.Салваторе Capezio е роден во 1871 година во Muro Lucano, Италија.Незаинтересирано во следново во стапките на својот татко како градежен инженер, тој стана уметник на своето право, cobbler.Во 1887 година, на возраст од 17 години, тој ја отвори својата продавница на Бродвеј и 39th Улица, дијагонално низ од стариот Митрополитот Операта во Њујорк.Наскоро, во продавница, стана место за средба, за танчери кои ќе запре за да разговараат за нивните потреби и да се добие еден пар на неговите чевли.Како Capezio е популарност се зголеми, танчери од целиот свет направи тоа за момент да се посетат и купување на неговите чевли.Иновации на производи кои Салваторе Capezio создадени и другарство тој се дели со танчерите моделирани насока дека неговата компанија ќе следи.Во оваа слика, Capezio бренд е основана да промовира и да ја признае тековните достигнувања и учество во танцот.Capezio производи останува во првите редови во квалитетот и во технолошкиот напредок со иновации како сплит-единствена, го водат-вметнете, на Dansneaker и Tapsneaker.Capezio верува дека нивниот успех е во зависност од индивидуална определба на секој клиент постојано поставување на нови стандарди на креативност и изведба, додека зачувување на угледот, за стабилност и дистинкција.Capezio залог на нивната поддршка и посветеност за унапредување на танцот, театарот и рекреација во заедници во светот.

Вака можеби ќе ви се допадне..