• Свеж
Нијагарините Машина N28326 High Speed Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Светол Финиш, Roughing/Завршувањето Намали, 30-Степен 2-Flute, 5.875 OAL, 1.000 се Намал?
zoom_in

Нијагарините Машина N28326 High Speed Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Светол Финиш,

DEN 2034.96

Од стока
check Во продавницата

Две флејта понуди подобра чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта, подобрување на алатката е способноста да се отстрани материјалот.Двоен-крај плоштад носот крајот мелници (исто така наречен плоштадот крајот) се создаде остра, unrounded парчиња и се сечење на рабови на двете страни подолго алатка живот.High-speed челик е компатибилен со голем број на материјали.Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или премачкување за употреба на широк спектар на материјали.Центар-сечење дизајн му овозможува на крајниот мелница да се фрлам во материјал како вежба малку, а исто така вршење на конвенционалната површина мелење.На Нијагарините Машина D201 соголени високо-брзински челик двојно-крај плоштад крајот мелница има две флејта и 30-степен хеликс агол за општа намена и обработка на голем број на материјали.Две флејта имаат подобар чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта додека нудат дополнителна поддршка кога алатка оди длабоко во материјал во апликации со високи длабочина на сечење.High-speed челик (ХСС) е заедничка, општа намена челик за сечење алатки и е компатибилен со голем број на материјали.Без облога или површински третман, оваа соголени алатка може да се користи за широк спектар на материјали.Двојно крајот дизајнот е сечење на рабови на двата краја, дозволувајќи им на нови сечење површината да биде заменет кога прв покажува носат, која двојки алатка за животот во споредба со еден-на крајот на плоштадот носот мелници.Алатката плоштад крајот има директно сечење на рабовите, со што се создаде остра, unrounded намалувања.На 30-степен хеликс агол поддржува општа намена апликации.Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатката.Тоа може да се хранат во работното парче, како вежба малку и се користи за апликации како што се slotting, профилирање, и крадење.Сечење дијаметар толеранција е +0.000" да -0.0015".Оваа алатка има Weldon месо тело.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.

Вака можеби ќе ви се допадне..