• Свеж
3 Парчиња Поместена Кристал Дијамант Beaded Headbands Барок Кристал Hairband Коса Обрачот скапоцен камен Широк Headpiece за Жени, Девојки Коса Додатоци, Црна, Бела, Златна
zoom_in

3 Парчиња Поместена Кристал Дијамант Beaded Headbands Барок Кристал Hairband Коса Обрачот скапоцен камен Широк

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

Она што се вклучени : доаѓа со 3 парчиња сунѓерот коса карики во црна, бела, златен бои, што е доволно за вас да се избере и натпревар со различни бои косата или облека во различни бои, едноставни за да заличи било облека.Удобно да се носат : на кристал кристал поместена beaded headband е еластична доволно за да се задржи вашата коса обезбедени и организирани, а во меѓувреме од внатрешната страна е направена од квалитетна пластика и сунѓерот материјал, кој е удобен за носење.Елегантна и шармантна : овие дијамант поместена headbands се дизајнирани со rhinestones и вештачки дијаманти, еластична бенд обвиткани со фланелен боксери, широк карики дизајн создава француски стил, шармантната и елегантна, погоден за вас да одговара на вашата дневна облека.Декоративни додатоци : овој широк еластична коса бенд карактеристики со текстура и glittery outlook, на beaded стил го прави вашиот изглед повеќе исклучителна и поместена дизајн го прави пријатна да се носат, убави декоративни додатоци што го прави повеќе шармантен.Различни прилики : ова рачно изработени hairband е погоден за поврзување со Т-маици, кошули, облека и здолништа, или можете да го носат на роденден партии, вечера, банкети да одговара на вашиот формална облека, тоа ќе додадете повеќе деликатеси на вашиот outlook, тоа е исто така убав подарок за вашите семејства или пријатели.Исклучителна подароци : Нашата дијамант поместена headbands лесно може да се повеќето дами " љубов, исклучителна подароци за испраќање на вашите пријателки, љубовник, девојка, мајка, семејства и повеќе како роденден или Божиќни подароци.Универзална сцени : Овие кристал кристал поместена beaded headbands може да се применува за двете неформални или формални сцени, погодна за секојдневно носење, шопинг, датира, семеен собир, забава и многу повеќе.

Material:
rhinestone, sponge
Size:
approx. 1.18 inches/ 3 cm in width
Color:
black, white, gold
Package include:
3 x Padded Rhinestone headbands :
Note:
Small and inedible items included, please keep away from kids under 3 years old. :
Manual measurement, please allow slight errors on size. :
The colors may exist slight difference due to different screens. :

Вака можеби ќе ви се допадне..