• Свеж
NC7WZ17P6X - Бафер, 1.65 V до 5.5 V, SC-70-6 (Пакување од 75) (NC7WZ17P6X)
zoom_in

NC7WZ17P6X - Бафер, 1.65 V до 5.5 V, SC-70-6 (Пакување од 75) (NC7WZ17P6X)

DEN 2667.60

Од стока
check Во продавницата

Логиката Вид Уред : Бафер, Шмит Активирањето.Логиката Случај Стил : SC-70. Нема.на Пиновите : 6 Pins.Напон Мин : 1.65 V. Напон Max : 5.5 V. NC7 WZ17 P6 X е двојно UHS бафер со Шмит предизвика влезови.Уредот е измислена со напредната CMOS технологија за да се постигне ултра-висока брзина со висока излезна диск, додека одржување на ниска статични моќ дисипација текот на еден многу широк VCC работен опсег.Уредот е определена да работи во текот на 1.65 да 5.5 V VCC опсег.На влезови и излези се висока отпорност кога VCC е 0 V.Влезови толерира напони до 7 V, независно од VCC оперативен напон.Шмит предизвика влезови се постигне 1 V типичен hysteresis помеѓу позитивните и негативните случува текст прагот напон на 5 V.Овој производ е општа употреба и погоден за многу различни апликации.Моќ надолу висока отпорност влезови/излези Overvoltage толеранција влезови се олесни 5 3 V превод Заштитен бучава/EMI намалување circuitry Application : Процесирање на Сигналот, Industrial Specification : Ro HS Согласност : Yes Ro HS во Согласност Информација за производот : Логика Вид Уред : Бафер, Шмит Trigger Logic Случај Стил : SC-70 No.на Пиновите : 6 Pins Supply Напон Мин : 1.65 VSupply Напон Max : 5.5 VLogic IC Семејство : NC7 WOperating Температура Мин : -40°COperating Температура Max : 85°C.

Вака можеби ќе ви се допадне..