• Свеж
Wenko 24337100 Ексклузивни Тоалет седиште, Бели
zoom_in

Wenko 24337100 Ексклузивни Тоалет седиште, Бели

DEN 2810.40

Од стока
check Во продавницата

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Производителот гаранција може да не се применува.Висок квалитет на тоалетот седиште : тоалетот седиште е направен од високо-квалитет, хигиенски thermoset и е погодна за брендови на тоалет сад Geberit / Keramag Ренова Број 1, како и за стандардот керамика.Практична дополнителна функција : Висока капак удира е нешто од минатото, благодарение на мека, интегрирани Лесно да се Затвори автоматски намалување механизам – тоалет капак затвора нежно тивко и од себе и го спречува прсти или облека да бидат закачени.Лесно да се инсталира и чиста : практичен 1-копче Fix-Клип хигиена, монтажа, направени од ' рѓа-доказ нерѓосувачки челик е брзо прилог, не се лизга и лесно да се чисти, како комплетен седиште е пренослив и може да се исечени off.Трајни и издржливи : тоалетот седиште е направен од многу отпорно на гребење, издржлив материјал, тоа е да се загрози-доказ и со своите хигиенски површината направена од Duroplast тоа е исто така се идеални за јавни клозети.Кутија содржина : 1 x тоалет седиште ексклузивни бр. 7, тоалет седиште со мека-во близина Wenko вклучувајќи ѕид баферот и монтажа материјал, димензии (Ш x Д) : капак - е 36,5 45.5 x cm / надворешниот прстен - 35.5 x 45 cm / внатрешниот прстен - 23 x 28.5 cm / монтажа дистанца - 8-19 cm.Од крајот на 1950-тите години, Wenko застана за успешна производи околу бања, кујна, перална и дневна соба, која, благодарение на духот на пронајдокот и иновации, секогаш ги извршуваат "за подобра идеја", и го направи животот малку повеќе пријатно и удобно секој ден.Wenko е вашиот експерт за корисни домаќинство помошници, трендовски бања прибор и умен кујна организаторите.

Вака можеби ќе ви се допадне..