• Свеж
Cordivari Лиза Hydronic Крпа Потоплите Бела Директно Италија Дизајн 20x48 Радијатор
zoom_in

Cordivari Лиза Hydronic Крпа Потоплите Бела Директно Италија Дизајн 20x48 Радијатор

DEN 1516.80

Од стока
check Во продавницата

Произведено во ИТАЛИЈА! 100% произведено во Италија, производството, тоа има постојано еволуирале во текот на годините. 20x48" Бело, директно крпа потоплите.Без thermostatic контрола вентил за полнење.Бројот на вируси (Covid-19) и бактериите во бањите се зголемува во влажни, топли средини, па вода мами може да биде заразен.Мувла, исто така може да се појави во овие места.Тоа е причината зошто тоа е многу важно да се има сè - крпи, бебе ќебиња, долна облека, постелнина - сува.Крпа warmers помогне со ова, и за нашите бања, исто така, работи во меѓувреме.Тоа е, исто така вредно да се инсталира крпа потоплите во кујни за кујна престилки и крпи.И покрај сето ова, тие, исто така, ги красат нашиот дом.Компатибилен со НАС цевки и НИ централни системи за греење.ТОПЛО СÈ - мувлата расте во вашата крпи по прикажување.Крпа потоплите ви помогне да се намали мувла и mildew.Тоа се загрева на вашата под носи, handkerchief, бански костуми perfect, бебе ќебиња и постелнина, без употреба на вашиот фен. - 20"x48" (500x1200 mm) стрејт (Straight), Белиот е Подготвен да го инсталирате. - Лиза 22 ТОПЛА ВОДА РАДИЈАТОР ВО НАСЛИКАНИ ЛЕСНА ЧЕЛИК Лиза 22 БЕЛО е hydronic радијатор карактеризира со свеж дизајн со оригинална композиција на греење елементи иновативен облик.Лиза 22 модел го прави врската со НАС Стандарди цевки лесно. - Радијатор е завршена со еколошки епоксидна прав (Сертификат DIN 55900-1,-2) Финиш : Стандард Бела RAL9010 Димензии : Ширина 20" (500 mm) x Висина 48" (1200 mm) Цевка Центри : 18" (450 мм) Тежина : 20 кг (8.2 kg) оддавањето : 1925 BTU (700 Вати) Max Температура : 230 °F (110 °C) Макс Притисок : 130 PSI (9 Бар) Конекции : n° 2 x 1/2" гас – n° 1 x 1/2" гас за Воздух пропустливи Во Полето 1. Загради, Воздухот се пропустливи, Хексагонална алатка, Приклучоци и шрафовите за монтирање 2.Инструкции за инсталација - На радијаторот е заштитен со рециклираат филм во полиетиленски и со кутија во рециклираат картон бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања благодарение на својата едноставна функционална Италија дизајн.Бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања благодарение на својата едноставна функционална италијански дизајн.Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо).Пакувањето треба да биде иста како што е утврдено во продавница, освен ако објектот е рачно изработени или е спакуван од страна на производителот во не-мало пакување, како што е unprinted кутија или пластична кеса.Види продавачот е оглас за целосна детали.

Вака можеби ќе ви се допадне..