• Свеж
Сад Поштенски Скали PS50 5 Фунти Електронски Поштенски Скала
zoom_in

Сад Поштенски Скали PS50 5 Фунти Електронски Поштенски Скала

DEN 887.76

Од стока
check Во продавницата

Електронски Дигитални Скала Во 1 Lb Резолуција лесен-за-читање 7-сегмент LCD дисплеј.Работи на AC адаптер (вклучен) или 9-volt батерија (не се вклучени); 1-годишна гаранција.Опис на производот сад Поштенски Скали PS50 е 5 фунти Дигитални Електронски Поштенски Скала која тежи објекти помеѓу 0 до 5 килограми и се прикажува губење на .1 фунти, па mail пораката не е врати за недоволен поштарина.Тежина е прикажана на 7 сегмент LCD.За да ја постигне својата .1-фунти Точност, на PS50 користи својата автоматска калибрација функција.На Tare функција се користи за да го поставите тежина на сад за мали предмети на нула, па кога објектите се мери, само објектите тежина се прикажани.Механички преоптоварување заштитник спречува оштетување на скала кога мерење предмети над 5 килограми.Тежина платформа, која мерки 5.5 од 5 инчи, карактеристики пати-до врвот за мерење големите објекти, како што се големи рамни пликови или мејлинг цевки.Производот е направен од казна-текстура, високо влијание ABS пластика, PS50 работи или на AC со вклучен адаптер или на 9-volt батерија (Не се Вклучени), и е опремен со 1 минута да се загрее време.Кога се работеше на батеријата, авто исклучи карактеристики се врти PS50 исклучување по 5 минути за да се зачува животот на батеријата.Идеален за дома канцеларии или мали бизниси кои испраќаат на висока јачина на звук на пошта, PS50 поштенски скала ви помага да се утврди точниот поштенски за било која ставка мерење меѓу 0 и 5 килограми.Скалата е опремен со четири оптимално поставени еден притисок мерачи и температура-компензирани оптоварување ќелија.Во однос лаик, ова значи скалата е прецизно да рамките 0.1 на една унца, така што needn грижете се за вашите e-mail пораки да се биде отфрлен поради недоволна поштарина.Покрај тоа, мерење платформа, која мерки 5.5 од 5 инчи и се состои од фино-текстура, високо влијание ABS пластика, спортски пати-до врвот за мерење големите објекти, како што се големи рамни пликови или мејлинг цевки.Други гости вклучуваат лесна-за-читање седум-сегмент LCD екранот, Tare функција која ви овозможува да се ре-поставување "нула" тежина (одлично за мерење лабава предмети во контејнер без броење на сад во себе), механичка заштита од преоптоварување треба да тежат објект што надминува 5 фунти, а пет минути авто-off функција за која се зачувува енергија.Плус, можете да моќ на скала преку или вклучени AC адаптер или одделно се продава 9-volt батеријата.Втората опција е одлична за бизнис професионалци, кои патуваат често да се саеми и други on-the-go локации.На PS50 скала, која се карактеризира со загревање време од една минута и минимална тежина од 0,1 унца, е поддржан од една година гаранција за делови и работна сила.Она што е во Кутијата PS50 скала, AC адаптер, упатството за корисникот.Стр.кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот USPS PS50 5 Фунти Поштенски Скала.

Вака можеби ќе ви се допадне..