• Свеж
Spyderco Крикет Потпис Преклопен Нож со 3.88 Обратно S ВФ-10 Челик Сечилото и Нерѓосувачки Челик Рачка - SpyderEdge - C29S
zoom_in

Spyderco Крикет Потпис Преклопен Нож со 3.88 Обратно S ВФ-10 Челик Сечилото и Нерѓосувачки Челик Рачка - SpyderEdge

DEN 2242.80

Од стока
check Во продавницата

Сериозни Перформанси - Инспириран од природните совршенство на watern-носи реката карпи, ова измамувачки мали димензии нож има сериозни своите перформанси.Обратна "S" Блејд - А сечилото форма личи на наназад буквата "S" со врвот curving надолу и најголем дел од ножот криви во конвексен лак.Spyder Edge - Spyderco е два-чекор serration модели се состои од еден голем и два мали serrations.Моделот се зголемува сечење на работ е површина од до 24%.Нерѓосувачки Челик Рачка - Тоа е многу силна и обезбедува одлична површината за гравирање.Челик содржи најмалку 12.5% хром, со што челик отпорна (не дамка доказ) на корозија.Хром оксид (Cr O) создава бариера за кислород.Спецификации - Затворени Должина (Инчи) : 2.78, Севкупната Должина (Инчи) : 4.66, Должина на Ножот (Инчи) : 1.88, Ножот Челик : ВФ-10, Мелење : Шупливи.Тенка е во.Што сум направил долго-фаворизира Крикет модел дури и потенки, со интегрирање на справи и заклучување.Обичај knifemaker Крис Reeve измислени идејата на правење linerlocks лагер надвор од задната страна скалата на дршката.При тоа, дебелината и најголемиот дел се избричи надвор рачка за ултра-тенок папка што заклучува самоуверено со помалку подвижни делови за заклучување.Трнлив инкорпорирани овој дизајн, во заокружени се справи со обратна "С" облик на ножот.На карактеристична сечилото форма облини во заинтересирани прецизност совет за сложена/детални сечење.Направени од ВФ-10 нерѓосувачки челик, ножот е празен-земјата и кога е укината затворени создава заоблени пакет, кој се вози речиси невидливо во џеб.Џеб клип носи право раце врвот-надолу, но исто така придава на една вратоврска или прави модерен пари клип.Креирај свој еден од еден вид Крикет со гравирање, корпоративни логоа или лична порака.

Вака можеби ќе ви се допадне..