• Свеж
Huawei P30 Про Dual/Хибрид-SIM 128GB VOG-L29 (GSM Само, Без CDMA) Фабрика Отклучен 4G/LTE Smartphone - Меѓународна Верзија (Полноќ Црна)
zoom_in

Huawei P30 Про Dual/Хибрид-SIM 128GB VOG-L29 (GSM Само, Без CDMA) Фабрика Отклучен 4G/LTE Smartphone - Меѓународна

DEN 14831.76

Од стока
check Во продавницата

За САД Купувачи : Овој паметен Телефон е компатибилен/ќе работат со било GSM Мрежи како AT&T, T-Mobile.За точната на подготвеност 2Г GSM, 3 G, 4 G/LTE компатибилност, ве молиме проверете со вашиот мрежен оператор однапред пред да ги купите.Овој телефон НЕМА да РАБОТАТ со било CDMA Мрежи како што се VERIZON, СПРИНТ, НИ МОБИЛНИТЕ.Dual/Хибрид-SIM картичка, Мрежна Compatibly : SIM КАРТИЧКАТА 1 [ 2 G GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 и/или 3 G 800(Б6) / 800(B19) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/или 4 G/LTE 700(Б12) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B18) / 800(B19) / 800(B20) / 850(B5) / 850(B26) / 900(Б6) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1800(B9) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2600(B7) ТД-LTE : 1900(B39) / 2000(B34) / 2300(B40) / 2600(B38) ] и на SIM-КАРТИЧКА 2 [ 2 G GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 ]. 6.47 инчи, OLED капацитивни екран осетлив на допир, 16 M бои, x 1080 2340 пиксели,. 128 GB Меморија, 8 GB RAM меморија, До 256 GB Картичка (Користи заедничка SIM слот).Андроид 9.0 (Пита), Hi Silicon Kirin 980 (7 nm), Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55), Mali-G76 MP10. ПРЕРАБОТИ ПРАВИЛА НА ФОТОГРАФИЈА.Зумирање да се истражуваат тајната на небеските во текот на ноќта, види орел лебди над дрвјата или испита деликатна детали на кристал.Фотографирање од најдобрите работи во моментот и да се создаде своја визија за иднината.HUAWEI P30 Про е accentuating нов врв на паметен телефон фотографија.

Вака можеби ќе ви се допадне..