• Свеж
Вистински рачно изработени Дамаск Кован Челик поправи Нож со Вистински елен Рог 7 инчи Многу
zoom_in

Вистински рачно изработени Дамаск Кован Челик поправи Нож со Вистински елен Рог 7 инчи Многу

DEN 2020.80

Од стока
check Во продавницата

7 инчи долго.вистински damscus HRC 58-60 цврстина.Вкупна должина : 7 Инчи околу Нож должина : 4.00 инчи ВИСТИНСКА КОЖА ЛИСТ Дамаск шема за да се подобри дамка отпор.На заострените мелење на сечилото е дозволено да се постигне Исклучително острина.Зошто секогаш избираат Нас ?Ние сме ПРОИЗВОДИТЕЛИ на ножеви.Ние гаранција за највисок квалитет на производот.Ние сме продажба на висококвалитетни ножеви.Нашите ножеви се препорачува од страна на професионалци.Нашата цел : да ви даде задоволство од употреба на нашите производи.обичај Дамаск, исто така познат како "модел заварени челични', е резултат на комбинирање на најмалку две различни типови на челични кои се зацврстуваат и темперамент во истиот опсег за да се постигне саканиот естетски.Дамаск има сложена процесот на креирање и бара многу време и концентрација; тоа постојано им овозможува на мене да се опфатат во мојата креативност за да се произведе единствена уметничко дело, што е исто така високи перформанси алатка за вашата кујна.Почетниот Материјал Боб почнува со две или повеќе различни видови на јаглерод алатка челик, од кои секоја се зацврстуваат и темперамент во ист опсег.Почнувајќи Палка Тој слоеви на челик во 'челик сендвич', капи-заварување заедно и го стави во топла гради, каде челикот станува "леплива." Креирање на Заварени & Подготвени На 'челик сендвич" е тогаш ставени под чекан каде што материјалот се постави и да се извлечат надвор, издолжување на палка.Подготвени Палка Cut & Restacked Секој слој претставува 25 слоеви на челик, па откако оваа оџакот е поврзана ќе има 125 слоеви тука.Овој процес ќе се повтори уште еднаш.

Вака можеби ќе ви се допадне..