• Свеж
2Pack TTL да RS485 Адаптер Модул, 485 да TTL 3.3 V/V 5.0 Сигнали Сериски Порт Напојување Конвертор со Индикатор Светла за Ar-duino
zoom_in

2Pack TTL да RS485 Адаптер Модул, 485 да TTL 3.3 V/V 5.0 Сигнали Сериски Порт Напојување Конвертор со Индикатор

DEN 215.76

Од стока
check Во продавницата

Оперативен напон спектар : DC 3.0 V ~ 30 V; Baud rate : 110 ~ 256000bps; температурата на работа опсег : -40 ℃ to +85 ℃.Компатибилен со 3.3 V и 5.0 V сигнали; TXD за внатрешна кратко растојание пренос, тоа не може да се поврзе на земјата.Пренос на Далечина до километри : со 850 метри на 2*1.5 кабел за да се направи тестот, препорачливо е да се користат во рамките на 800 метри, повеќе од 800 метри, плус рипитерите.Пакет се Вклучени : 1x TTL да RS485 Сигнал Конвертор Модул+ 1x 2.54 Бела Штекер со 4 P Линии.

Вака можеби ќе ви се допадне..