• Свеж
Nexhi usb-2920 Премиум High Speed USB 2.0 да Сериски RS-232 DB-9 Конвертор, Поддржува Windows 7, Vista, XP, 2000, 98, Linux & Mac/USB да Сериски Адаптер(USB-2920) со FTDI Чипсет
zoom_in

Nexhi usb-2920 Премиум High Speed USB 2.0 да Сериски RS-232 DB-9 Конвертор, Поддржува Windows 7, Vista, XP, 2000,

DEN 311.76

Од стока
check Во продавницата

USB-2920 USB 2.0 да сериски DB9 адаптер.Поддржува windows 98 SE, 2000, XP, vista, 7 и MAC OS V8.6 или повисока.Поддржува далечински будење и менаџмент на енергија.Без адаптер е потребно, ја црпи енергија од USB автобус. 2.5 метри, црна USB-2920 USB 2.0 да сериски DB9 адаптер.Овој адаптер е најлесниот начин за да додадете сериски порт на вашиот компјутер.Многу pda уредите, дигитални камери, GPS единици, баркод скенери и друга опрема потребна за сериска конекција и многу понови компјутери немаат сериски порти.Ова целосно plug and play адаптер е совршен за луѓето со најновите високи перформанси USB само компјутери.Вклучува 32" долго USB extension кабел USB-2920 cables4computer.USB-2920 - USB 2.0 да сериски DB9 машки адаптер со FTDI чипсет овој адаптер е најлесниот начин за да додадете сериски порт на вашиот компјутер.Многу pda уредите, дигитални камери, GPS единици, баркод скенери и друга опрема е потребна за сериска конекција и многу понови компјутери немаат сериски порти.Ова целосно plug and play адаптер е совршен за луѓето со најновите високи перформанси USB само компјутери.Вклучува 2 " USB кабел.USB-2920 адаптер е идеален за да се поврзете на КПМ HS2000 D влажност сензор за компјутер за читање или најавување.Спецификации : со FTDI чипсет, 1 USB-машки на 1 DB-9 машки, вклучува 2.5 " USB кабел, USB 1.0, 1.1 и 2.0 компатибилен, оперативен систем за поддршка : windows 98 SE/windows 2000/XP/MAC OS 8.6 / 9.6 / 10.6, 1 MBPS трансфер стапка.96 бајтен бафер.Поддржува далечински будење и менаџмент на енергија.Без адаптер е потребно, ја црпи енергија од USB автобус.

Вака можеби ќе ви се допадне..