• Свеж
Pearstone 2' USB да Сериски Адаптер Кабел
zoom_in

Pearstone 2' USB да Сериски Адаптер Кабел

DEN 238.80

Од стока
check Во продавницата

Поддржува RS-232 Сериски Интерфејс.До 230 Mbps Трансфер Стапка.Windows, Mac и Linux Компатибилни.Она што е Во Кутијата : CD (Drivers and Manual), Ограничен 1-Година Производителот Гаранција.Оваа 2' USB да Сериски Адаптер Кабел од Pearstone ви овозможува да го поврзете вашиот печатач, GPS, PDA, модем, или друг уред со користење на 9-пински сериски порт за конекцијата со USB влез на вашиот компјутер.На PL-2303 HX чипсет обезбедува компатибилност со Mac, PC, или Linux оперативни системи и поддржува пренос на податоци брзина до 230 Mbps.Кабелот Тип : USB да Serial Connector 1 : Сериски порт D89 male Connector 2 : USB-AGauge : 28 AWGTransfer го Оценувате : 230 Mbps Compatibility : Windows 98, 2000, XP, Vista, 7, Mac OS 8 и повисоко, Linux.

Вака можеби ќе ви се допадне..