• Свеж
Вредноста Пакет: NITECORE P22R USB-C Rechargable Екстремни перформанси Светло 1800 Lumens -Вклучувајќи 1 батеријата со СОВЕТ USB Полнење Keychain Светло (Случаен избор на бои)
zoom_in

Вредноста Пакет: NITECORE P22R USB-C Rechargable Екстремни перформанси Светло 1800 Lumens -Вклучувајќи 1 батеријата

DEN 467.76

Од стока
check Во продавницата

Користење на КРИ XHP35 HD LED со живот до 50.000 часа, P22 R има Max Излез на 1,800 lumens, макс фрли на 262 метри.На 2-ри Генерација STROBE ПОДГОТВЕНИ Технологија овозможува STROBE пристап во било која држава, со случајно менување на фреквенции.Одликува со лесен реверзибилна дизајн со помош на USB-C полнење кабел, USB-C полнење порта е двојно заштитени со внатрешно водоотпорен дизајн и алуминиумски легури rotatable покривка, која може да обезбеди одлична вода, прашина и отпорност за прикривање на полнење порта.Крајната двојна опашка switch дизајн нуди професионална тактички операција со 3 лесно избор на корисникот режими.Вредноста Пакет Вклучуваат : Nitecore P22 R Светло Пакет 1 x Nitecore СОВЕТ USB Полнење Keychain Светло (Случаен избор на бои).NITECORE P22 R USB-C Rechargable Екстремни перформанси Flashlight Specifications : ЛЕР : 1 x КРИ XHP35 HDPower Индикатор : LEDPower Извор : 1 x 18650 (вклучена), 2 x CR123/CR123 A (опции) Max Излез : 1800 Lumens Max Зрак Растојание : 262 м (859.58 ft.)Макс Зрак Интензитет : 17200 cd Max Траење : 250 h 0 m (10.41 d)Рефлектор : SMOSpecial Начини : Strobe Beam боја : Бела Light Feature : STROBE READYActivity : органите за Спроведување на Законот, Military Dimensions : Должина : 6.02 in Head Големина : 1.25 во Тежина : 4.80 оз.Вредноста Пакет се Вклучуваат : 1 x Nitecore P22 R Flashlight1 x Nitecore 18650 Батерија Li-ion Батерија (NL1835 HP 3,500 m Ah)1 x Nitecore СОВЕТ USB Полнење Keychain Светло (Случаен избор на бои) USB-C Полнење Cable Clip Lanyard Spare О-ring CR123 Батеријата Magazine NTH20 Тактички Holster User Прирачник.

Вака можеби ќе ви се допадне..