• Свеж
Нијагарините Машина N46719 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Светол Финиш, Завршувајќи Намали, Не-Центар, 30-Степен, 6-Flute, 4 OAL, 0.938 Cut Ди?
zoom_in

Нијагарините Машина N46719 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Светол Финиш,

DEN 1267.20

Од стока
check Во продавницата

Број на флејта варира; помалку флејта имаат повеќе чип-капацитет на носивост и повеќе флејта произведуваат пофини заврши.Кобалт челик отпорен на триење и високо сечење температури, и има повисока хранат стапки од високо-брзински челик.Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или премачкување за употреба на широк спектар на материјали.Плоштад носот крајот мелници (исто така наречен плоштадот крајот) се создаде остра, unrounded намалувања.Не-центар-сечење дизајн поддржува периферните мелничката и по завршувањето.На Нијагарините Машина SP408 соголени (светла) кобалт челик крајот мелница има 30-степен хеликс агол и не-центар-сечење дизајн да мелница широк спектар на материјали, вклучувајќи и високи-температура легури.Бројот на флејта варира; помалку флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост, а повеќе флејта произведуваат пофини заврши.На кобалт челик супстрат може да се работи на брзини побрзо и останува остра подолго од високо-брзински челик алатки, нудејќи поголема отпорност на топлина и триење.Без облога или површински третман, оваа соголени алатка може да се користи за широк спектар на материјали.На 30-степен хеликс агол поддржува општа намена апликации.Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded парчиња, додека на не-центар-сечење дизајн е за апликации како што се периферните мелничката и по завршувањето.Сечење дијаметар толеранција е +0.001" да -0.000".На крајот мелница има Weldon месо тело.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.

Вака можеби ќе ви се допадне..