• Свеж
Поларис Конектор со Монтажа Дупка, Жица Влез од Двете страни, IPLMD Серија, 600-6 AWG Жица Опсег, 10 Пристаништа, 5/16 Хексадецимален, 2.95 Ширина, 3.05 Висина, 14.91 Должина
zoom_in

Поларис Конектор со Монтажа Дупка, Жица Влез од Двете страни, IPLMD Серија, 600-6 AWG Жица Опсег, 10 Пристаништа,

DEN 5729.76

Од стока
check Во продавницата

Лиен за прецизно се вклопуваат и дополнуваат со отстранлив пристап Приклучоци во текот на Хексадецимален завртки.Жица влез порти на двете страни на Приклучок дозволи за пристап од двете страни.Триење и хемиски отпорни.УВ оценет.Мерки 14.91-Инчи Должина од 2.95-Инчи ширина од страна 3.05-Инчи висина.NSi i Pad Серија конектори се изолирани со високо-dielectric сила plastisol.Лиен за прецизно се вклопуваат и дополнуваат со отстранлив пристап приклучоци во текот на хексадецимален завртки.Жица влез порти на двете страни на приклучок дозволи за пристап од двете страни.Се снабдува со отстранлив пристап приклучоци за да го затворите влез порта не се користи.Зголемената дупки во секој крај од конекторот се овозможи директна изолирани монтажа на Коритото, панел или Wireway.Ја елиминира потребата за покривање и снимање.Триење и хемиски отпорни.УВ оценет.Нема поддршка за согорување.Студена температура, отценети да -45 Степени Ц Двојна оценет за употреба со бакар и/или алуминиум кабли.Номинална 600 V, 90 Степени пофали за фино заробени, флексибилни жица.УЛ наведени.

Вака можеби ќе ви се допадне..