• Свеж
JACO FlowPro Гуми Inflator со Притисок Мерач - 100 PSI
zoom_in

JACO FlowPro Гуми Inflator со Притисок Мерач - 100 PSI

DEN 909.60

Од стока
check Во продавницата

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Механичар Препорачува : Перформанси тестирани & калибриран точни да ±2% во нашата NIST и ANSI сертифицирана лабораторија за калибрација, обезбедување на способноста да се измери, се надува, & воздух надолу гуми со прецизност до 100 PSI без да се потпираат на батерии. 0-100 PSI dial свети во темница за висока видливост во текот на ноќта.Целосно опремени со цврст челик тело w/ a солиден мат црна прав обложени заврши, тешки 21" флексибилни хибрид на воздух црева, прецизност "притисни-за-надува" воздух додатен палецот активирањето, и вграден во воздухот bleeder вентил за брзо воздух надолу overinflated гуми.Молња Чак - вклучува нашиот сите-нова патентирана автоматско заклучување на Молња Воздух Чак w/ напредно заклучување механизам & брзо ослободување вентил - нема повеќе истекување на воздух или да се борам со вентил за матични соодветен печат.Целосно во согласност инфлацијата set - подготвена да го прикачите на вашиот воздушниот компресор поставување со 1/4" NPT фитинзи - додатоци вклучува (1) со индустриски брзо се поврзете челик plug фитинг, (1) тема печат лента се тркалаат, и Quick Start Водич. 100% Доживотна Гаранција од страна JACO (поради некоја причина) кога цел денес, па кликнете на "Додади во Кошничка" со доверба и да се земе вашата гаража или продавница за гуми пополнување поставување на следното ниво w/ професионални, индустриски-одделение воздухот алатки!.Подготвени да ги поврзете на вашата тековна воздушниот компресор поставување со 1/4" NPT теми.Исто така, може да се користат исклучиво за гуми притисок читања дури и кога не сте поврзани на воздушниот компресор линија.Flow Pro Гуми Inflator Мерач - 100 PSI.Индустриски Брз-Поврзете го Приклучокот Фитинг - 1/4" М-NPT.Патентирана Автоматско Заклучување на Молња S-Серија Воздух Чак.Тема Печат Лента Се Тркалаат.Quick Start Водич.Воведување на нашиот предводник на Flow Pro Гуми Inflator Мерач - изградена за сите-ден перформанси & сигурност во гаража или продавница.Подготвени да ги поврзете на вашата тековна воздушниот компресор линија и да се започне брзо за мерење, inflating и deflating гуми притисок со прецизност.Идеален за широк спектар на апликации кои бараат под 100 PSI на гуми притисок.Нема батерии што се бара.

Вака можеби ќе ви се допадне..