• Свеж
SAMSUNG ПРО Плус + Читач 512GB microSDXC До 160MB/s UHS-I, U3, А2, V30, Full HD & 4K UHD (MB-MD512KB/AM)
zoom_in

SAMSUNG ПРО Плус + Читач 512GB microSDXC До 160MB/s UHS-I, U3, А2, V30, Full HD & 4K UHD (MB-MD512KB/AM)

DEN 2519.76

Од стока
check Во продавницата

ВАШИОТ НОВ ОДАТ-ДА КАРТИЧКА : Фати лесна 4 K videos1 на вашиот компатибилен телефон или летало, додека прошири складирање ви даде слобода да игра повеќе со високи перформанси, интензивна игри на вашиот таблет или игри уред.ЗЕМЕТЕ го ВАШИОТ ПУКНА ШУТ : Неверојатно брзо U3, Class10 оценет читај/пишувај брзина до 160/120 MB/s1, 2 нека што се пука на повеќе фотографии побрзо и 4 K видеа изгледа остар со UHS-I Интерфејс.ДОДАДЕТЕ ПРОСТОР, се ЗАДРЖИ СЕТО ТОА : Огромен капацитетите на 128 GB, 256 GB и 512 GB ви даде многу простор за складирање.ВИЕ сте ЦЕЛОСНО ЗАШТИТЕНИ : ЕВО Плус зема за живот авантури со water2, temperature3, X-ray⁴, magnet⁵, drop⁶, и wearout⁷ заштита.Поддржани од страна на 10-годишен ограничена гаранција. 1 Requires компатибилен телефон или летало способни за снимање 4 K видео. 2 Waterproof : издржат до 72 часа во seawater.3 Температура доказ : оперативни температури од -25 C до 85 C; не-оперативни температури од -40 Ц 85 C. ⁴X-Ray Доказ : до 100m Gy, еднаква на аеродромот X-ray машини. ⁵Magnetic-Доказ до 15,000 гаус, или магнетното поле еквивалент на високо-поле МРИ. ⁶Drop : издржат капки до 5meters (16.4 стапки). ⁷Wearout : до 10.000 swipes.

Вака можеби ќе ви се допадне..