• Свеж
Kids_Face_Mask_Disposable за Момчиња Девојчиња Убавина Шема 3D_Masks 5Ply Т.Е Лицето Маска Заштита за Отворено Училиште 2-10Years
zoom_in

Kids_Face_Mask_Disposable за Момчиња Девојчиња Убавина Шема 3D_Masks 5Ply Т.Е Лицето Маска Заштита за Отворено

DEN 599.76

Од стока
check Во продавницата

10/20/30/50pcs Маски : Прилагодлив мека носот клип дизајн се вклопува лицето подобро.Обезбедување на вас со удобно носење искуство.Нашата 3-слој санитарни Маски доаѓаат во затворен завиткани , па можете удобно да издаваат една маска во исто време.Лесно Дишење, Удобно да се Носат : Tri-укината маски со кои се проширува надолу за да ги покрие лицето од носот до под брадата, со сит безбедна одговара.Маски се дизајнирани за општа санитарни цели.Тие се не-медицински и не е докажано да се намали пренесувањето на болести.Маски се дизајнирани според облик на човечко лице за да се обезбеди стегање и спокојно дишење.На стереоскопски 3 D дизајн држи на лицето се чисти, бидејќи тие контакт маска помалку.Тоа може да се примени за домови, канцеларии, училишта, паркови, игралишта, внатрешна, надворешна и преполн јавни места.Носат маска, каде и да се да се заштитат себе си.Маската не се мачат луѓето кои носат очила.Мека жица поддржува придржуваат до носот за да се спречи лизгање и вашите очила од добивање влажни.Носот клип во внатрешноста на секоја маска не само што помага да се задржи маска наоѓа убаво на вашето лице, но исто така, помага да се минимизира воздух истекување и можноста за fogging до наочари. 5-Слој со Висока Густина маска p_m_2.5 Ветер И Магла Загадувањето Заштита Fil_ter Опис : Заштитете се од воздушни честички!Нашите маски се покрие носот, устата и брадата.Нашите оние кои се обновливи и нудат далеку поголема заштита од воздушни честички сепак, ние не препорачуваме да ги користите за повеќе од 48 часа за да се обезбеди најдобро за вашиот Safe_ty.Бендот обвива удобно низ вашата глава да се одржува тесна фитинг печат.Обичај се вклопуваат nosepiece се прилагодува на контурите на вашето лице да се обезбеди пријатно одговара.Погоден за работилница, полен, убедливо, градинарство, фарма работа, чистење и заштита од други воздушни dusts.Тип : уши wearing Material : не ткиво ткаенина,etc Package се Вклучени : 10/20/30/50 пакет на маски.

Вака можеби ќе ви се допадне..