• Свеж
Топ VS-260F Компактен На-Блиц на Камерата за Камери Fujifilm(6 Парчиња)
zoom_in

Топ VS-260F Компактен На-Блиц на Камерата за Камери Fujifilm(6 Парчиња)

DEN 7752.48

Од стока
check Во продавницата

Компатибилен со Fujifilm TTL * Упатство Број : 72' при ISO 100 * Покриеност : 35mm (Full Frame).Tilts Нагоре 90° со Пет Позиции * AF Assist Светлина за слаба Светлина * Автоматска Заштеда на Енергија Функција.Рециклирање Време : 0.3-10 Секунди * 1 & 2 Завеса Sync * Работи на 2 АА Батерии.Ограничен 1 Година Гаранција.На VS-260 F На Мини-Блиц на Камерата за Камери Fujifilm од Гром е посветен TTL блиц за користење со камери Fujifilm.На VS-260 карактеристики водич број на 72' при ISO 100) и прилагодливи навалите главата со пет поставите позиции : 0°, 45°, 60°, 75°, и 90°.Флеш опфаќа 35mm опсег (во 35mm/full frame format) и исто така нуди и задна завеса синхронизација за снимање на побавно shutter брзини.Тоа има автофокус помогне за ниско-светло фотографија, и автоматска моќ за заштеда на функцијата што се врти флеш надвор, кога тоа е неактивен за три минути.На VS-260 се напојува со 2 лесно да се најде АА батерии.Флеш времетраењето е помеѓу 1/2000 и 1/40,000 секунда.Компатибилен со Fujifilm TTL премерување систем.Целосна компатибилност со Fujifilm TTL премерување system Adjustable пет-позиција флеш head Autofocus-помагаат за ниско-светло photography Rear-завеса sync Automatic моќ за заштеда на function SPECIFICATIONSMount : Shoe Guide Бр. : 72' (21.95 m) ISO100 на 50 mm position Exposure Контрола : TTLBounce Глава : 0° до +90°Вртливата Глава : None Coverage : 35 мм (Full frame)Зум Глава : None Off-Камера Терминал : None Recycle Време : Околу 0.3 - 10 seconds Flash-Подготвен Индикатор : Yes Wireless Работата : None Power Извор : 2x AA Алкални, Литиум, Полнење Ni MH Batteries Dimensions (Wx Hx D) : 2.6 x 3.9 x 2.0" / 6.6 x 9.9 x 5.1 cm Weight : 4.6 мл / 130 g без батерии.

Вака можеби ќе ви се допадне..