• Свеж
Џокер Планина Нож со Рака-Врежан Елени тупаница и Ножот 5.5 инчи, 220 гр, од не ' Рѓосувачки Челик Крст, Кожа Обвивка, Facochero, CT33, Риболов Алатка, Лов, Кампување и Пешачење.
zoom_in

Џокер Планина Нож со Рака-Врежан Елени тупаница и Ножот 5.5 инчи, 220 гр, од не ' Рѓосувачки Челик Крст, Кожа Обвивка,

DEN 350.88

Од стока
check Во продавницата

Направен во Шпанија (Albacete) од страна на компанија Џокер, рачно изработени, со 10 години гаранција.Должина на ножот : 5.5 инчен со satined ножот.Нерѓосувачки челик MOVA 1.4116 со цврстина 55 - 57 HRC.Сечилото ширина 1.1 инчен со дебелина од 4 mm.Нож тежина 180g со кафеава кожа обвивка.Планината нож со рака-врежан елени тупаница и нож 14 см, 220 гр, од не ' рѓосувачки челик крст, кожа случај, Џокер Facochero, CT33 со следниве карактеристики : Марка : Џокер Модел : Facochero Референца : CT33 Crosspiece : Нерѓосувачки челик, Челик : MOVA 1.4116 нерѓосувачки челик Цврстина : 55 - 57 HRC Сечилото совет : Клипот Точка Лист : Молибден Vanadium Лист во сатенски финиш Рака врежан Вклучува кожа обвивка Тупаница : Рака врежан елени точка Нож должина : 5.5 инчен Лопата ширина : 1.1 инчен Сечилото дебелина : 4 mm Тежина на ножот : 180 грама Случај тежина : 60 грама Вкупната тежина : 240 грама Кафеава кожа обвивка во Боја на кутијата Произведени во Albacete (Шпанија).

Вака можеби ќе ви се допадне..