• Свеж
Бесконечност Кабел Cat6e ЦМР Столб 600MHz UTP, 24AWG, Цврсти, Голи Бакар, 1000 Метри, УЛ Уверение, Ethernet Кабел, Лесно Да се Повлече (Reelex II) Кутија, Жолта
zoom_in

Бесконечност Кабел Cat6e ЦМР Столб 600MHz UTP, 24AWG, Цврсти, Голи Бакар, 1000 Метри, УЛ Уверение, Ethernet Кабел,

DEN 4054.80

Од стока
check Во продавницата

Стој, Отценети Enhanced ЦМР Cat6 E 24 AWG мерач 4 Пар Солидна Unshielded Извртени Пар во UTP со Spline за подобро СЛЕДНАТА - во Близина на Крајот Crosstalk.ГОЛИ БАКАР.CAT6 E Ethernet најголемиот Дел Кабелот е идеален избор за жици вашиот дом или канцеларија за висока брзина мрежа.Стој, отценети кабел се користи помеѓу подови, Ѕидови, во не-plenum области и може да биде заменет за Комуникации СМ или unrated апликации.Тестиран за да се надмине Категорија 6 E перформанси.УЛ наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568.2 C стандард, ETL Потврдена, Ro HS Согласност, и 3-то Лице Тестирани.Гарантираме за да се помине Категорија 6 E стандарди.Fluke тест проверена да помине индустриски стандарди за crosstalk и слабеењето tolerances.Цврст и издржлив Cat6 E кабел со висок пропусен опсег гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high-definition видео стриминг.Gigabit Ethernet Перформанси кабел стандард обезбедува извршувањето на up to 600 MHz и е соодветен за 10 BASE-T / 100 BASE-TX и 1000 BASE-T (Gigabit Ethernet).Нога-означени јакна ви помага да ги пратите останатите износ на кабел лево во лесен-за-се повлече кутија.Јакна е во согласност со УЛ Горат Тест.Жолта Јакна.Лесно да се Повлече Reelex II кутија обезбедување на вас со најдобар квалитет кутија во индустријата.Reelex II Кутија е конструиран за метежот-бесплатно, пресврт-бесплатно влечење обезбедување на неспокојот инсталации.Мулти-слој дизајн ја зголемува пакет сила, посилна се справи, и пакет е целосно да се рециклираат.Cat6e ЦМР (Столб) 1000 Метри, 24 AWG UTP, 600 MHz, Цврсти - Ние ќе се обезбеди високо квалитетни производи по ниски цени.Нашите cat6e цмр utp кабел е доверлива и се користи од страна на многу монтери, организации во приватниот и јавниот сектор, Владата на САД и Fortune 500 Компании.Cat6e Столб Карактеристики Перформанси Електронски Перформанси : 3 - 5 DB дополнителна маргина над ОВЖС/ минлив исхемичен напад-568.2-D Стандард Совршен за 10 BASE-T / 100 BASE-TX и 1 G Base-T (Gigabit Ethernet).Може да се користи за 10 Gb примена на пократки растојанија.Структурата Ние само го користите 100% Чиста/Голи Бакар во нашите кабли.Голи бакар дава многу поголема перформанси во споредба со ЦЦА и е во согласност со Мачка 6 Стандарди. 24 AWG 600 MHz UTP (Unshielded Извртени Пара) Spline Reelex II пакување за метежот-бесплатно, пресврт слободен патентиран дизајн, Мулти-слој дизајн ја зголемува пакет сила, посилна се справи и еко-пријателски влакна цевка изработка на пакет 100% рециклираат.Каде да се користат ЦМР (Столб) се оценети со кабел за на ѕид, risers, меѓу тротоарите и општа употреба во апликации.Одлично за компјутери, дома и канцеларии, гејминг системи, рутери, вмрежување уреди, Рое (power over ethernet), камери.плус повеќе!Сертификација УЛ Уверение, Etl Потврдена, Ro HS Согласност, и 3 P Тестирани.Важноста на УЛ UL е водечки безбедност/тестирање Лабораториски во U. S. Гаранција 25 Година Гаранција и Поддршка на Производот.

Вака можеби ќе ви се допадне..