• Свеж
Motic 1101010100331, Articulating Рака Бум се Залагаме за SMZ-168 Серија Микроскоп, 32-милиметри Дијаметар Пол, 600mm Должина
zoom_in

Motic 1101010100331, Articulating Рака Бум се Залагаме за SMZ-168 Серија Микроскоп, 32-милиметри Дијаметар Пол,

DEN 14268.00

Од стока
check Во продавницата

Заедничка Главна Цел (СМО) Бесконечност оптички систем.Изберете помеѓу зум цел или бедем цел.Модуларен систем кој може да се користи со Топката лого и Articulating Бум стои.Дискусија/настава систем на располагање (DSK).Цртеж приврзаност и многу повеќе додатоци.На Motic К-Серија вклучува заеднички главна цел (СМО) Бесконечност оптички систем.Со оваа Бесконечност оптички систем К-Серија обезбедува нарушување-бесплатно, три-димензионални и parfocal слики во текот на зголемување на опсегот.Покрај тоа што им овозможува на адаптација на дискусија мост (DSK модели) и додатоци како на цртежот прилог.Благодарение на нивниот модуларен систем, овој стерео микроскоп серија може да биде лесно да го конфигурирате и да се адаптира на апликацијата потреби и работна средина.Широк избор на трибините, дополнителна цел леќи и извори на светлина е на располагање.

Вака можеби ќе ви се допадне..