• Свеж
CONTAX 35-70mm /f3.5-5.6 Carl Zeiss Vario-Sonnar Зум Објектив
zoom_in

CONTAX 35-70mm /f3.5-5.6 Carl Zeiss Vario-Sonnar Зум Објектив

DEN 1391.76

Од стока
check Во продавницата

Contax воведува револуционерна Carl Zeiss 35-70 Vario-Sonnar Т Леќа за Contax G2 rangefinder камера.Овој исклучително направена леќа е многу уникатна, бидејќи тоа е директно поврзано на пронаоѓачот на изглед на G2, така што ќе може да се види како ќе зумирате, правејќи го овој свет е само точно зум објектив достапни за rangefinder камера.На Contax G2 камерата беше наменета за дискриминација патник кој бара високи перформанси фотографски инструменти кои се како светлина и преносни како е можно.Оптички инженери на Zeiss беа загрижени за постигнување на најниско можно нарушување за критичко перформанси кога фотографирате пејзажи, згради или други архитектонски конструкции.Исклучиво за Contax G-Планината.На зум објектив за Contax G2 rangefinder камера која ви овозможува да видите што објективот го гледа.

Вака можеби ќе ви се допадне..