• Свеж
Carlisle 3308614 Sierrus Меламнин Овална Служат / Вечера одмори плата, 9.5 x 7.25, Океанот Сина (Пакување од 24)
zoom_in

Carlisle 3308614 Sierrus Меламнин Овална Служат / Вечера одмори плата, 9.5 x 7.25, Океанот Сина (Пакување од 24)

DEN 2601.36

Од стока
check Во продавницата

Сите намена, овална dinnerware плоча.Тешки-тежина меламнин е издржлив и отпорен на гребење.Машина за миење садови-безбедно.Отпорен на температура до 212° F. NSF Наведени; BPA Free.Издржливи – Направен од тешки-должност, да се загрози-отпорни меламнин.Температурата Изолирани – Отпорен на цртање на топлина или студ далеку од храна.Прифатлива – Пониски замена цена од традиционалните порцелан.Брзо Сушење – Покачена нога дизајн намалува време на сушење за да се олесни брзо чистење.Оваа Carlisle 3308614 океанот сина меламнин овална послужавник е 0.84" висока и мерки 9.53 x 7.16 инчи (L x W). (L е должина, на хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од напред-назад.) Тоа се прави на меламнин за отпор кон кршење, можат да го издржат температури до 212 степени F, е машина за миење садови-безбедно, и ги исполнува NSF International standard 2 за храна опрема за безбедност.Овој океан сина меламнин овална послужавник е погоден за употреба во широк спектар на храна услуга апликации.Carlisle произведува храна услуга опрема и потрошен материјал и санитарна одржување на алатки и материјали за комерцијални, индустриски и институционални капацитети.Компанијата, основана во 1954 година, е со седиште во Оклахома Сити, OK (ок).

Вака можеби ќе ви се допадне..