• Свеж
Коњите Couture Летаат Хаубата
zoom_in

Коњите Couture Летаат Хаубата

DEN 320.64

Од стока
check Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% памук со Spandex за уши за да го даде малку се водат и непречено движење. 100% памук со Spandex за уши за да го даде малку се водат и непречено движење.Оваа хаубата ќе ги задржи подалеку оние досаден летање инсекти.Ќе помогне во побезбедна и попродуктивни возење.Рачно Плетени; Издржлив и стилски; Кул и удобен за вашата коњ.Сребро мушка embellishments Достапен во Пони, Кочан, и Полна големина.Прилично scalloped ивица на грбот.Убава и функционална на Коњите Couture Летаат Хаубата е сигурно да се дојде вие и вашиот коњ комплименти насекаде и да одите!Коњите може да стане оддалечила од страна лета додека се возела и ова ќе помогне во попродуктивна возење, додека одржување на вас и вашиот коњ малку повеќе безбеден.Оваа летаат хаубата е рачно изработени со отворен ткаат памук за да се овозможи кулер покриеност.Ние се користи Spandex за уши, за да се овозможи малку истегнување, кој му дава на вашиот коњ послободни движење.Инструкции за перење - Ние предлагаме миење на рацете оваа хаубата со благ детергент во ладна вода и да се постават рамен да се исуши, кога е потребно.Изберете од : Црна, Морнарица, и Бела Ширина низ веѓата бенд област - Пони - 11", Кочан - 13", Full - 15" Ширина помеѓу ушите - Пони - 3", Кочан - 3.25", Full - 4" Должина од помеѓу ушите на дното Пони - 8", Кочан - 9", Full - 9.5" Уво Висина - Пони - 6", Кочан - 6.75", Full - 6.5".

Вака можеби ќе ви се допадне..