• Свеж
MTM Forest Green 50 Калибар Муниција Чување Може да
zoom_in

MTM Forest Green 50 Калибар Муниција Чување Може да

DEN 323.76

Од стока
check Во продавницата

Воено-стил 50 калибар големина муниција може да нуди сува складиште за муниција, опрема за итни случаи, медицинска опрема, батерии, храна, алатки, пловењето и скапоцености.Користење на MTM е јазикот и жлебот О-Прстен печат систем за супериорен водоотпорен печат.Тешки-должност двојна latching систем го прави за подобра печат и помала е веројатноста да се отвори случајно.Силна удобно ракување и двојно катанец јазичиња за безбедност; Дизајниран за редење и направен од цврсто полипропилен пластика.Надворешни Димензии : 13,5" x 7.4" x 8.5" Високо - Внатре Димензии : 11" x 5.8" x 7.2" Висок Направен во САД.Опис на производот MTM муниција лименки се одличен начин да се продавница најголемиот дел или заградени муниција.Нејзините сите пластични дизајн е половина од тежината на 50 калибар НИ Воена Вишок Муниција Може.Пренесување муниција и од низа, само стана малку полесно!Идеални за складирање муниција.Моделирани од солиден полипропилен пластика, овие удобно постапува муниција лименки ќе се одржи до некои прилично суров третман.Користење на MTM е јазикот и жлебот О-Прстен печат систем за супериорен водоотпорен печат, Не-подводните.50-cal може да е дизајниран да се вклопуваат во истата сума на масовно складирање муниција како и оригиналот.Тешки-должност двојна latching систем го прави за подобра печат и помала е веројатноста да се отвори случајно.Двојно катанец јазичиња заедно со лиен-во редење гребени, направи овие цврсти контејнери совршено решение за толку многу складирање потреби. 30 фунти го носи капацитет.Направен во САД.Надворешни Димензии : 13.5"" x 7.4"" x 8.5"" Висок Внатре Димензии : 11" x 5.8"" x 7.2"" Високо 50-Калибар Муниција за Складирање Може да се од MTM е издржлива и здрав, сува-складирање сад големина околу популарни НИ Воена Вишок Муниција Лименки.Моделирани од солиден полипропилен пластика, може да има засилен дното со дебел sidewall дизајн да се соочи со тешки товари и груба третман.50-Калибар може да е дизајниран да се одржи до 30 фунти на муниција, и чувајте го сув благодарение на својата водоотпорен О-прстен заптивки.На може да е опремена со голем удобна рачка, тешки-должност, dual latching систем, двојно катанец табови, и моделирани-во редење гребени.Одлична опција за безбедно чување во подруми, гаражи, или чување на свлечишта, 50-Калибар, исто така Може да го прави идеална geocaching сад, поради неговата боја, O-ring печат, и солиден изградба.Спецификации : Тежина : 1.76 фунти за Внатрешни Димензии : 5.8 страна 11 од 7.2 инчи (Dxšxv) Надворешните Димензии : 7.4 од 13.5 од 8.5 инчи (Dxšxv) Капацитет : до 30 фунти на муниција или опрема!.

Вака можеби ќе ви се допадне..