• Свеж
Snakehive iPhone 6 Плус Случај, Гроздобер Колекција на Apple iPhone 6 Плус Паричникот Случај во Nubuck Кожа со Кредитна Картичка/Забелешка Слот (Сливи)
zoom_in

Snakehive iPhone 6 Плус Случај, Гроздобер Колекција на Apple iPhone 6 Плус Паричникот Случај во Nubuck Кожа со

DEN 815.76

Од стока
check Во продавницата

Рачно изработени ВО ЕВРОПА - Apple i Phone 6 S Плус/ 6 Plus кожа случај е внимателно дизајниран во велика БРИТАНИЈА и рачно изработени исклучиво за Snakehive во Европа, специјално дизајниран за да бидат компатибилни на вашиот Apple i Phone 6 S Плус/ 6 Плус.ВИСТИНСКИ NUBUCK КОЖА – Направен од чисто мек мет сомот како Европската Nubuck кожа, кожа ќе возраст со текот на времето давање случај прекрасен уникатен патина заврши.СИТЕ КРУГ ЗАШТИТА - внатрешното на кожа случај е направен од мазна, мека кожа дизајниран да го заштитите вашиот телефон екран од гребење.Со безбедна rubberised TPU држачот за да го одржите вашиот телефон безбедно во место, тоа е крајната шок апсорбер обезбедување на нула отпор и пад заштита - да се обезбеди вашиот Apple i Phone 6 S Плус/ 6 Плус да остане безбедно во секое време.КАРТИЧКА СЛОТОВИ И ПРЕЦИЗНО СЕЧЕЊЕ ИСПИС - кожа паричникот случај е специјално дизајниран за вашиот модел на телефон - тоа е автентична Snakehive дизајн со три кредитна картичка места и поголема забелешка слот на внатрешноста на паричникот.Кожени покрие овозможува пристап до сите порти, вклучувајќи го полначот и камерата кога случајот е целосно затворен.СЛОЖЕНА ДИЗАЈН И ФУНКЦИОНАЛНОСТ - Секој кожа случај е страна stitched кон високо ниво на внимание на детали во соодветна нијанса на кожа.Премиум nubuck кожа отпорна на абење.Внатрешниот направени од мека кожа да го заштитите вашиот телефон.Безбедна магнетни фати. 3 забелешка отвори и оддел за белешки.Пристап до сите порти.Направени од Европската nubuck кожа на случаи имаат природен мат финиш и ќе се развие една убава богата патина со текот на времето - еден од природните карактеристики на кожа што вашиот случај сосема уникатна.Материјал кој се користи е на врвот на жито nubuck кожа која е внимателно да се изшкуркан да даде мека велур текстура.Тоа е исто така отпорен на абење.Совршена комбинација на стил за да лесно се вклопуваат во секојдневниот живот, гроздобер а сепак модерна, необичен уште класичен, впечатлива уште дискретна.

Вака можеби ќе ви се допадне..