• Свеж
SITONG Батеријата Случај за Samsung Галакси S20+ Плус 5G, 6000mAh Батерија Продолжен Полнење на Батеријата Полначот Случај, Додадете Екстра Сок, Не се Компатибилни со Галакси S20
zoom_in

SITONG Батеријата Случај за Samsung Галакси S20+ Плус 5G, 6000mAh Батерија Продолжен Полнење на Батеријата Полначот

DEN 887.76

Од стока
check Во продавницата

Полнење и заштита, 2 во 1 функција.Вграден-во кратки-коло и overcharge заштита.Вклучени во : Полнење на телефонот и батеријата случај ИСТОВРЕМЕНО додека вклучен.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Оваа батерија случај е само наменета за Галакси S20+.Тоа НЕ е компатибилен со Галакси S20, Галакси S20 Ултра или Галакси S20 FE.Интегрирани прекинувач ви овозможува да го вклучите/исклучите батеријата случај брзо. 4-светлината LED индикаторот покажува моќта на статусот на батеријата случај.И секоја светлина претставува 25% од власта.Инсталација : телефонот е обвинет откако е инсталиран во батеријата случај.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Батеријата случај нема автоматски да го наполнам телефонот кога батеријата на телефонот работи на ниско ниво.Притиснете го копчето еднаш, за да започне полнењето.Притиснете го копчето два пати за да го прекинете полнењето.Тенок дизајн со точни cut-испис.Тоа е совршен за патување и активности на отворено.Исто така можете лесно да пристапувате до копчиња и пристаништа на телефонот без да ја отстраните батеријата случај.Но, треба да се отстрани батеријата случај ако сакате да ја синхронизирате телефонот со компјутер.Тип-C Жица Слушалки, Андроид Auto, Брзо Полнење, Безжични Полнење или Samsung Плати НЕ се поддржани.Направени од високо-квалитетни материјали со уникатни и удобно тактилни впечаток. 360º Целосна Заштита.Заштита на телефонот од испакнатини, гребнатини и прашина.Не го заштитите екранот.Препорачливо е да се инсталира екран заштитник.Вграден-во 6000m Ah литиум-јонска батерија со висока ефикасност и висок конверзија стапка.Додадете 100% екстра сок за телефонот.Идеален за долги патување и бизнис патување.Користете оригинални полнач и кабелот кој што доаѓа со телефонот да ја полните батеријата случај како генерички или не-оригинални полначи и кабли обично предизвикуваат батеријата случај на дефект.Инсталација : телефонот е обвинет откако ќе се инсталира во батеријата случај.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Батеријата случај нема автоматски да го наполнам телефонот кога батеријата на телефонот работи на ниско ниво.Притиснете го копчето еднаш, за да започне полнењето.Притиснете го копчето два пати за да го прекинете полнењето.Вклучени во : Полнење на телефонот и батеријата случај ИСТОВРЕМЕНО додека вклучен.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Користете оригинални полнач и кабелот кој што доаѓа со телефонот да ја полните батеријата случај како генерички или не-оригинални полначи и кабли обично предизвикуваат батеријата случај на дефект.Тип-C Жица Слушалки, Андроид Auto, Брзо Полнење, Безжични Полнење или Samsung Плати НЕ се поддржани.Треба да се отстрани батеријата случај ако сакате да ја синхронизирате телефонот со компјутер.Направени од високо-квалитетни материјали.ЗАСИЛЕН АГЛИ И СТРАНИ ЗА ЗАШТИТА НА ДИЗАЈН. 360º Целосна Заштита.Заштита на телефонот од испакнатини, гребнатини и прашина.Answer : ___________________________ NOTE : Не го заштитите екранот.Нејзините препорачува да се инсталира екран заштитник.Напредни силиконска заштита на двете страни.Не брадата дизајн.Не прекумерна големо.Се вклопи во вашата рака, одговара на вашиот ум.Полнење и заштита.Вграден-во кратки-коло и overcharge заштита.Додадете 100% екстра животниот век на батеријата.Идеален за хард-работен ден, долги патување и бизнис патување.Оваа батерија случај е само наменета за Галакси S20+.Нејзините НЕ се компатибилни со Галакси S20, Галакси S20 FE или Галакси S20 Ултра.

Вака можеби ќе ви се допадне..