• Свеж
RJ45 Спојка 5 Пак,Yeung Qee RJ45 Спојка Ethernet Продолжување, за Cat7/Cat6/Cat5e/Cat5 Етернет Кабел - Мрежен Кабел Спојка Женски Женски (Црна)
zoom_in

RJ45 Спојка 5 Пак,Yeung Qee RJ45 Спојка Ethernet Продолжување, за Cat7/Cat6/Cat5e/Cat5 Етернет Кабел - Мрежен Кабел

DEN 213.12

Од стока
check Во продавницата

Yeung Qee RJ45 спојка се користи за поврзување на две машки ethernet кабли заедно и да се прошири на должината на етернет кабел.Издржливост : Plug and play, работат совршено.Метал штит за заштита на структурата,Тоа може да го намалите тежината и да се обезбеди стабилноста на сигналот.Ethernet спојка може да го забрза до 10 gigabite за поврзување етернет кабел.КОМПАТИБИЛНОСТ : Ова 8 P8 C женски женски Ethernet спојка џек е компатибилен со Cat7, Cat6 Cat5e, Cat5 мрежа.Висок-Квалитет : RJ45 внатрешно џек спојка ги исполнува Категорија 6 перформанси во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.Тоа е Ro HS согласност.Поддржани од страна на Yeung Qee Една година Кавга-бесплатно Гаранција и животниот Век Пријателски Услуги на Клиентите.Yeung Qee RJ45 спојка конектор, Женски Женски Мрежа Џек Во Линија Спојка се прошири на должината на Ethernet печ-кабел.Изградена на високо влијание, пожар-retardant пластика и Чист бакар контакти, овие couplers ги исполнуваат или надминуваат Категорија 6 перформанси во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.Пакет Contents Yeung Qee RJ45 Женски Женски Мрежа Џек Во Линија Спојка x1 Спецификација за Конектори : RJ45 8 P8 C, Никел Позлата за минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 Потврдена Ro HS согласност Мрежа Брзина : до 10 Gbps ве Молиме Имајте во предвид : Ова не може да се користи со клуч џек.Тоа не е за телефонски кабел, но за Етернет кабел.Тие се само компатибилни со RJ45, НЕ се компатибилни со RJ11.

Вака можеби ќе ви се допадне..