• Свеж
Armpocket Телефон Пливање за Водење на Мега i-40 Плус Armband за Телефон со Случајот На | Компатибилен со iPhone 13 Про Max, Галакси S21 Ултра, Otterbox, Lifeproof Случаи до 7 Инчи| Црна Медиум Р
zoom_in

Armpocket Телефон Пливање за Водење на Мега i-40 Плус Armband за Телефон со Случајот На | Компатибилен со iPhone

DEN 253.68

Од стока
check Во продавницата

#1 НОМИНАЛНА ARMBAND ЗА СЕКОЈ АКТИВЕН начин на ЖИВОТ : За вашиот најголем телефони и случаи со удобно, не се лизга одговара!Чувајте ги вашите големи телефон со вас за време на бегство или тренингот.Ќе речиси заборавајте ќе се носи телефонски armband со нашето удобно дизајн, бамбус материјали, & мемориска пена поддршка.Нашите телефонски случај за водење на е дизајниран со функционалноста & ефикасност.Достапно во 3 рака должини : Мал : 7-11", Медиум : 10-15", Голем : 13-18".ФУНКЦИОНАЛНОСТА & КОМПАТИБИЛНОСТ : Armpocket е дизајниран да им овозможи лесен пристап преку двојно патент & контрола на вашиот телефон.Јасно прозорецот ви овозможува допир контрола, без да се отстрани вашиот уред од armband.Мега i-40 Плус Мобилен Телефон Armband е компатибилен со било кој уред и случајот до 7 инчи долг вклучувајќи : i Phone 13 Про Max, 12 Про Max, 11 Про Max, XS Max, Плус 8, 7 Плус, 6/6s Плус.Галакси S21 Ултра, S21+, Белешка 20 Ултра, Белешка 20, S20 Ултра, S20+.Пиксели 6 Про, 6, 4 XL, Пиксели 3а XL.НЕ се ЛИЗГА ОБЕЗБЕДИ КОНТРОЛА : Memory пена баласт, трајни спорт Велкро & мека vented ремени во комбинација со ергономски дизајн го прават вашиот Мега i-40 Плус удобно & чувајте го на место преку вашите напорни активност!Нашите паметен телефон armband е лабораторија тестирани во најекстремните услови да се задржи вашиот телефон сува & нашите неспоредлив обезбеди контрола држи вашиот телефон рака од лизгање надолу вашата рака.Вие можете да веруваат дека вашиот уред е безбедно во нашето phone држач за трчање, одење, во салата, или било која вежба!.ОНА што НÈ ПРАВИ РАЗЛИЧНИ : Нашиот патентиран дизајн ви овозможува да го носат вашиот Armpocket 4 начини : bicep, надлактицата, рака & велосипед.Направени со мека бамбус rayon да се спречи chafing & осип.Вентилација дупки им помогне одржите вашиот телефон кул & сува.Секој случај има простор за клучеви, пари, и гелови, 3 низок профил аудио портови, & машина се перат.Ветеран е во сопственост на Armpocket е дизајниран во САД, лабораторија тестирани, го надминува Мили-Одделение стандарди, капка-доказ, & IPX4 (временски/пот доказ) оценет.КУПИ ДЕНЕС, РИЗИК : Armpocket е доверлив од страна на спортистите затоа што на нашиот супериорен ергономски патентиран дизајн и водоотпорна материјали.Конкурентите, користење на материјали кои стапица топлина, додека ние ги користиме мемориска пена, висок квалитет на еко-пријателски материјали & a водоотпорен бариера, така влага не добиете на телефонот!Услуги на клиентите е важно за нас значи, ако не сте среќни што ќе се обезбеди целосна наплата во рок од 30 дена & нудат 7 година ограничена производителот!.Било други уреди до 7 инчи (должина).

Вака можеби ќе ви се допадне..