• Свеж
Richardson Унисекс 172 Возач На Камион Пулсот Sportmesh R-Flex Бејзбол Капа
zoom_in

Richardson Унисекс 172 Возач На Камион Пулсот Sportmesh R-Flex Бејзбол Капа

DEN 243.36

Од стока
check Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : средината На про дизајн е нашиот стандард про модел со шест панели, малку заоблени круна форма, безвременски пред-криви стакло, и премија за разлика topstitch детали.НАЈДОБРО ОДГОВАРА : Со своите Р-FLEX дизајн, оваа шапка нуди флексибилност во големината за удобно се вклопуваат, што го прави погоден за играчи на сите нивоа.КВАЛИТЕТОТ ТКАЕНИНИ : Изградени на рака мие и дише поли-водат 98% Полиестер/2% Spandex ПУЛСОТ ткаенина со Sportmesh поддршка.Удобноста се Водат sweatband ви држи сува и го подобрува одговара.ВКОРЕНЕТИ ВО ОРЕГОН : Richardson е едно семејство во сопственост и управувани од компанијата со седиште во Орегон.СПОРТСКИ ОДДАЛЕЧИМЕ : Сите Richardson капи се дизајнирани со спортски ентузијаст во умот, а се изградени со најголема внимание на детали и да се вклопуваат.

Вака можеби ќе ви се допадне..