• Свеж
Cordivari Лиза 22 Chromed Крпа Потоплите Hydronic Директно 20x28 инчен - произведено во Италија
zoom_in

Cordivari Лиза 22 Chromed Крпа Потоплите Hydronic Директно 20x28 инчен - произведено во Италија

DEN 7152.00

Од стока
check Во продавницата

Произведено во ИТАЛИЈА! 100% произведено во Италија, производството, тоа има постојано еволуирале во текот на годините. 20"x28" (500x700 mm) стрејт (Straight), CHROMED. - Подготвени за монтирање на ѕид.Компатибилен со НАС цевки и НИ централни системи за греење.Со thermostatic вентил за полнење.Бројот на бактерии и вируси во бањите се зголемува во влажни, топли средини, па вода мами може да биде заразен.Мувла, исто така може да се појави во овие места.Тоа е причината зошто тоа е многу важно да се има сè - крпи, бебе ќебиња, долна облека, постелнина - сува.Крпа warmers помогне со ова, и за нашите бања, исто така, работи во меѓувреме.Тоа е, исто така вредно да се инсталира крпа потоплите во кујни за кујна престилки и крпи.И покрај сето ова, тие, исто така, ги красат нашиот дом. 20"x28" (500x700 mm) стрејт (Straight), CHROMED Подготвени да го инсталирате Лиза 22 CHROMED ТОПЛА ВОДА РАДИЈАТОР Лиза 22 CROMED е hydronic радијатор карактеризира со свеж дизајн со оригинална композиција на греење елементи иновативен облик.Лиза 22 CHROMED модел го прави врската со НАС Стандарди цевки лесно.Радијатор е завршена со еколошки епоксидна прав (Сертификат DIN 55900-1,-2) Финиш : ХРОМ Димензии : Ширина 20" (500 mm) x Висина 28" (700 mm) Цевка Центри : 14" (350 мм) Тежина : 12 lbs (4.6 kg) оддавањето : 1625 BTU (500 Вати) Max Температура : 230 °F (110 °C) Макс Притисок : 130 PSI (9 Бар) Конекции : n° 2 x 1/2" гас – n° 1 x 1/2" гас за Воздух се пропустливи.Во Полето 1. Загради, Воздухот се пропустливи, Хексагонална алатка, Приклучоци и шрафовите за монтирање 2. Инструкции За Инсталација 3. Инсталација образец Пакување На радијаторот е заштитен со рециклираат филм во полиетиленски и со кутија во рециклираат картон бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања благодарение на својата едноставна функционална Италија дизајн.Бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања благодарение на својата едноставна функционална италијански дизајн.Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо).

Вака можеби ќе ви се допадне..