• Свеж
Б+W 40.5 3.0 mm-1000x Мулти-Отпорни Слој Нано на камерата Леќи на Камерата Филтер, Сива (66-1089239)
zoom_in

Б+W 40.5 3.0 mm-1000x Мулти-Отпорни Слој Нано на камерата Леќи на Камерата Филтер, Сива (66-1089239)

DEN 1883.52

Од стока
check Во продавницата

Намалување на светлината од 10 Запира.Експериментирате со многу бавно shutter брзина на снимање континуирано светлина патеки и вода движење.MRC слој 8 слоеви на страна.Со ND филтер ефект е значително подобрена.Најновиот прилог на Б+W XS-Pro филтер се редат, ова Неутрален Густина филтер користи најновата во тенок филм технологија, што резултира во подобрена ND ефект за дури и повистинито неутралност.Со светлосен интензитет, намалување на десет f-запира, својата директорот поле на примена е набљудување и документирање на индустриски процеси со екстремни осветленост, како челик furnaces, incinerators, блескав filaments во халоген - и други светилки.Филтерот фактор е 1000x.

Вака можеби ќе ви се допадне..