• Свеж
CoolGear FTDI Чип со TX/RX LED USB 4 Сериски Порт DB-9 RS-232 Адаптери за Vista и Повеќе
zoom_in

CoolGear FTDI Чип со TX/RX LED USB 4 Сериски Порт DB-9 RS-232 Адаптери за Vista и Повеќе

DEN 1902.48

Од стока
check Во продавницата

Обезбедува 4 RS232 Сериски Порти над USB2.0 Порта.USB 2.0 со Голема Брзина (480 Mbits/Секунда) и со Полна Брзина (12 Mbits/Секунда) се компатибилни.Поддржува Мало ПОС Терминали при продажбата на шалтери.Baud Rate до 921.6 Kbps.OS Компатибилност : Windows XP, 2000, 2003, CE, Vista, Windows 7, 8, 10, како и Linux и Mac OS 10.Х.Мало ПОС терминали при продажбата на шалтери, како што се оние во банките и продавниците за храна се во суштина КОМПЈУТЕР во сопствен случај прилог на печатачи, скенери и прикажува.Некои од периферни уреди се интегрирани во ПОС терминал, како што е тастатура, парични фиока, едноставна пол екранот и приемот печатач.Други се надворешни за да терминал како скали, големи рамни панел пол прикажува, кредитна картичка на читатели, и бар код скенери.Овој ПРО Одделение Адаптер е изградба на околу FT4232 H од FTDI Semiconductors кој е најдобар и најсигурен Четири Сериски да USB процесори на пазарот исто така се користи ZT232 E RS232 transceiver од Zy Wyn САД.USB кабел е 6ft Вкупна Должина со Порт за Идентификација на знаци на секоја од DB9 Машки завршува.Течението (USB тип конектор Б) порта поддржува USB2.0 High-Speed mode да се спречи од тесно грло кога сите сериски порти се префрлување на податоци истовремено.USB-4 X232 FTDI обезбедува скалабилност брзо да се прилагодат на новите USB технологии.Повеќе модули може да се додаде една USB интерфејс што ќе ви овозможи да додадете RS232 за поврзување како што е потребно.Комплетен производ линија се нудат многу можности да ви помогне да се прошири и да се направи вашиот мрежен расте со вашите барања.Со USB Plug-and-Play функција, едноставно приклучете, следете ги упатствата за Инсталирање на Волшебникот, а потоа ќе се направи.Вие не мора да се справи со Картичка Слотови, I/O адреса, IRQ џемпери, DMA и другите кога ќе се поврзувате уредите.Системот ќе го препознае уред и да ја инсталирате драјвери автоматски.USB-4 X232 FTDI е идеално решение за вашиот проширување на апликации.

Вака можеби ќе ви се допадне..