• Свеж
OPPO Reno4 Про 5G Dual-SIM 256GB (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен Андроид Smartphone (Галактички Сина) - Меѓународна Верзија
zoom_in

OPPO Reno4 Про 5G Dual-SIM 256GB (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен Андроид Smartphone (Галактички Сина) - Меѓународна

DEN 11999.76

Од стока
check Во продавницата

6.55" Инчи, AMOLED, 90 Hz, HDR10+, 500 Nits, 1080 X 2400 Пиксели, Corning Горила Стакло 5. Мрежа Компатибилност : НАНО-SIM(DUAL-SIM), SIM КАРТИЧКАТА 1 И 2 : [2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : WCDMA : 800(Б6) / 800(B19) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1700(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/или 4 G : ФЛОПИ-LTE : 700(Б12) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B18) / 850(B19) / 850(B26) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700(B4) / 1700(B66) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2600(B7) : ТД-LTE : 2300(B40) / 2500(B41)2600(B38) / 3900(B39) / 3500(B42)и 5 G : N1/N3/N5/N7/N8/N20/N28/N38/N40/N41/N77/N78. 256 GB Складирање, 12 GB RAM меморија.Андроид 10, Color OS 7.2, Qualcomm SM7250 Кученце 765 G (7 Nm), Octa-Core (1x2.4 GHz Kryo 475 Премиер & 1x2.2 GHz Kryo 475 Злато & 6x1.8 GHz Kryo 475 Сребро). 48 ПРАТЕНИК, F/1.7, 26mm (Широк), 1/2.0", 0.8 µm, PDAF, Ласерски БОЛЕСТ, OIS, 13 MP, F/2.4, 52mm (Telephoto), 1/3.4", 1.0 µm, PDAF, 2x Оптички Зум, 12 MP, F/2.2, 120 (Ultrawide), 1/2.43", 1.4 µm, БОЛЕСТ, Пред : 32 ПРАТЕНИК, F/2.4, 26mm (Широк), 1/2.8", 0.8 µm.Reno4 Про 5 G е тенка и многу лесен.Со 3 D закривен екран, тежина само 172g1, тоа може да се користи во една рака за подолг период на време со леснотија.КОМПАТИБИЛЕН ДА се КОРИСТИ и СО МРЕЖА SIM КАРТИЧКИ КОИ РАБОТИ ONSIM КАРТИЧКА 1 И 2 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : WCDMA : 800(Б6) / 800(B19) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1700(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : ФЛОПИ-LTE : 700(Б12) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B20) / 850(B5) / 850(B18) / 850(B19) / 850(B26) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700(B4) / 1700(B66) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2600(B7) : ТД-LTE : 2300(B40) / 2500(B41)2600(B38) / 3900(B39) / 3500(B42)и/or5 G : N1/N3/N5/N7/N8/N20/N28/N38/N40/N41/N77/N78 IMPORTANT : ве МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ СО ВАШИОТ МРЕЖЕН ОПЕРАТОР ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ ПРОВЕРИ ПРЕД да се КУПАТ.

Вака можеби ќе ви се допадне..