• Свеж
MOUNTDOG 18 Прстен Светлина Комплет 55W Bluetooth LED Ringlight Осветлување со Tripod Стојат Dimmable 3200K/5500K YouTube Круг Осветлување Ringlights за Шминка Видео Фотографија Блогирање Портрет
zoom_in

MOUNTDOG 18 Прстен Светлина Комплет 55W Bluetooth LED Ringlight Осветлување со Tripod Стојат Dimmable 3200K/5500K

DEN 1751.76

Од стока
check Во продавницата

【Dimmable Боја Temparature & 1%-100% Dimmable Спектар】18"/48cm Надворешниот 55 W 5500 K LED Прстен Светлина со 240pcs LED светилки во внатрешноста.Доаѓа со 2 колор филтри (White & Портокал) за 5500 K±200 K.Прилагодливи прстен светлината главата може да биде лесно да се прилагоди на агол што ви треба.Професионална опрема погодна за почетниците фотографија.Дали сте фотографија ентузијаст или професионална фотографија.Овој прстен светлина може да се елиминира сенки, се приспособат на природна светлина и рамнотежа светлина. 【Прилагодливи & Здрав Прстен Светлина】Tripod Направен од висок квалитет на алуминиум и база на дел од прстенот светлина, може да се прилагоди за различни агли како што се бара.Долниот триаголник дизајн го прави заградата се повеќе стабилни и можат да се користат со доверба.Опремени со 1/4 инчи завртка тема на врвот.33-79 инчен прилагодливи алуминиум материјал свитлива застане. 【Мултифункционален & Широк Компатибилност】жешка чевли адаптер за повеќето dslr фото апарати,мобилен телефон држачот за повеќето паметни телефони.Најдобро за осветлување, мода, свадба уметност, реклама фотографија, шминка, You Tube видеа, студио пука, портрет фотографија, во живо стриминг и selfies итн.Тоа може да се користи за dslr фото камера/Паметен телефон/Mirrorless камерата/Огледало.Со bluetooth далечински управувач, поставете рацете да ви бидат слободни за фото снимањето. 【Количка за Дизајн и Carring Торба за 10 Минути Лесна Инсталација】Црна вршење на случај за сите количка за дизајн додатоци, лесно да се носат надвор, со користење на различни прилики.Нозете се нагоре, па ве молиме да се одвиваат на нозе наопаку.Погоден за фотографи и ентузијасти.Без разлика дали тоа се случува на работа или игра, тоа е лесно да се носат и се соберат. 【Гаранција & сервисот】100% оригинални MOUNTDOG сосема нов. 12 месеци гаранција за квалитет прашање.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас преку ИЛИ испратете e-mail(Картичка внатре во пакетот) за нас.Лесен-за-се постигне на клиентите услуга поддршка за вас.Dimmable 18" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%-100% .Посебни SMD LED дизајн, лесен и пренослив.Постојан струја диск, ниска моќност на косата.НЕ ултравиолетова и инфрацрвена светлина зрачење, ниска топлина излез, безбедност и заштита на животната средина.Со засилен флексибилни рака која ќе се движи слободно и никогаш не droop.Екстра Долг Кабелот и Тешки Палецот Завртки.Со пластични боја filter set : Портокал+ Бела.Еден Bluetooth далечинска контрола : се Прилагоди на агол ви се допаѓа.Поставете ваши раце бесплатно со далечински управувач.

Вака можеби ќе ви се допадне..