• Свеж
Acer R11 Конвертибилна 2-во-1 Chromebook, само 11,6 во HD екран осетлив на допир, Intel Quad-Core N3150 1.6 Ghz, 2GB Меморија, 32GB SSD, Bluetooth, веб Камера, оперативен СИСТЕМ Хром (Продолжува)
zoom_in

Acer R11 Конвертибилна 2-во-1 Chromebook, само 11,6 во HD екран осетлив на допир, Intel Quad-Core N3150 1.6 Ghz,

DEN 5976.00

Од стока
check Во продавницата

Intel Celeron N3150 Quad-Core 1.6 GHz Процесор со Intel Пукна Технологија до 2.08 GHz,,.Хром, само 11,6" HD Widescreen LED-позадинско осветлување Приказ (1366x768 резолуција; 16 : 9 aspect ratio), Multi-touch screen, поддржувајќи 10 прст допир.Intel HD Графика, 2 GB DDR3 L Меморија, 32 GB Цврста Состојба Диск (SSD) внатрешната меморија.Bluetooth 4.0, Изградена-Во HD Камера,1 USB 3.0 Порт, 1 USB 2.0 Порта, HDMI Порта, 3-cell Li-ion Батерија (3220 m Ah), До 10 часа. 45 В. Specifications Aspect Сооднос : 16 : 9 Графика Информации : HD Графика Тип на Процесор : Intel Celeron Хард Диск со Капацитет од 32 GB Осветлување Тип : LED Боја : Бела Дисплеј Технологија : LED Светлото, HD IPS екран осетлив на допир на Екранот Микрофон Вклучени : Y Резолуција : 720p Форма Фактор : Лаптоп Процесор Брзина : 1.60 GHz, со Максимум Турбо Брзина на 2.08 GHz W : 45 W Боја Категорија : Бела Содржани Батерија Тип : Литиум Јонска Конектор Тип : 1 x DC-in 1 x HDMI, 1 x приклучок за Слушалки/Звучници, 1 x USB 2.0, 1 х USB 3.0 Оперативниот Систем : Хром животниот Век на Батеријата : 10 часа Модел : CB5-132 T-C32 M Големина на Екран : Само 11,6" Интерфејс Тип : 1 x SD Читач на картички Марка : Acer Има екран осетлив на допир : Y Состојба : Нова Компатибилни Уреди : персонален КОМПЈУТЕР Има Bluetooth : Y Производителот Дел Број : NX.G54 AA.001 RAM Меморија : 2 GB Додатоци се Вклучени : Кабелот за Напојување Капацитетот на Батеријата : 3220 m Ah Собрани Производ Димензии (L x W x H) : 11.57 x 8.03 x 0.76 Инчи.

Вака можеби ќе ви се допадне..